Obec Jenišovice

Jenišovice 12, 468 33

Tel: 483 393 160

mobil: 737 487 981

Email: ou@jenisovice.cz

Úřední hodiny:

PO 8-11, 13-15.30

ST 8-11, 13-17

Schůzku ohledně žádosti k uzavření manželství je třeba předem telefonicky dojednat s matrikářkou úřadu.“

Prohlášení GDPR ZDE

Profil zadavatele: ZDE
Turistika

Obec Jenišovice má okolí bohaté na stavební památky, tak i na přírodní zajímavosti. Obcí prochází cyklotrasa, která začíná u zámku Sychrov, pokračuje alejí Rohanka, Žďárek, Odolenovice, Jenišovice, Rodný, Voděrady, Ondříkovice, Bartošova pec, Dolánky, Rakousy, Malá Skála, Koberovy, Loučky, Klokočí, Mírová pod Kozákovem a končí v Turnově. S Klubem českých turistů jednáme o napojení obce na turistické značené cesty.

Památky, zajímavé stavby v obci, sportovní plochy, přírodní zajímavosti:

Kaplička na návsi v Odolenovicích; obnovená Boží muka u polní cesty z Odolenovic do Jenišovic; sloup se sochou pany Marie na návsi v Jenišovicích z 18.století; Boží muka u silnice do Roudného; barokní kostel sv. Jiří z roku 1744; Kostel církve československé husitské, postavený v 20.letech 20.století; v parku u kostela sv. Jiří - socha sv. Antonína; socha sv. Václava.

* Tenisové hřiště v Odolenovicích, provozuje Sbor dobrovolných hasičů z Odolenovic, tenisové hřiště Na Marjánce, provozuje TJ Sokol Jenišovice.

* Park u kostela sv. Jiří, je registrován jako významný krajinný prvek, byl vysázen po dokončení stavby kostela sv. Jiří v 18. století. Dvě největší lípy, mají obvod kmene 360cm a 450cm.

.

Památky – stavby a přírodní zajímavosti ve vzdálenosti:

do 3 km

rozhledna Kopanina Hrad Frydštejn Panteon Hrubý Rohozec Zámek Sychrov
Bartošova pec      

do 12 km

Hrad Zbiroh Hrad Valdštejn Trosky Suché Skály Bludiště Kalich